Kurs EtkinliklerimizA- ÇOCUKLARA YÖNELİK:

YARATICI DRAMA: Çocukların içlerindeki enerjiyi açığa çıkararak; kitle önünde rahat, kendine güvenen, spontan, yaratıcı ve karşısındaki insanı anlayabilen, dinamik birer birey olarak yetişmelerini amaçlayan oyun pedagojisine dayalı çalışmalardır. Haftada bir gün, 30-60 dakikalık programlar şeklinde her biri sekiz ay süreli, üç aşamalı (başlangıç, geliştirme ve tamamlama) olarak; 4-6, 7-9, 10-13 yaşlara yönelik gruplar oluşturulur.

AKTİF TİYATRO: Özellikle ilköğretim çağındaki çocukların her performans sırasında bir kısa oyun izleyip, daha sonra birden fazla rol üstlenerek aynı tiyatro oyununu oynamaları ve bu süre içinde de aktif olarak varolmalarını amaçlayan; haftada bir gün, birer saatlik ve toplam on hafta süreli paket programlı çalışmalardır.

TİYATRO: Çocuklara yönelik temel oyunculuk teknikleriyle birlikte; bu çocuklarla bir tiyatro oyununun hazırlanıp yine çocuk izleyicilere sahnelenmesi esasına dayanan çalışmalardır. Süresi grubun dinamiğine bağlı olarak belirlenmektedir.

B- GENÇLERE VE YETİŞKİNLERE YÖNELİK:


TİYATRO: Haftada 4 saat olmak üzere ayda 16 saat süren 3 aylık temel tiyatro eğitimini amaçlayan çalışmalardır.

DİKSİYON: Etkili ve güzel konuşmak isteyenler için haftada 2 saatlik çalışmalar şeklinde verilen eğitimlerimiz 3 ay sürelidir. Temel eğitimden sonra isteğe bağlı; spikerlik, konservatuara hazırlık gibi özel çalışma grupları da oluşturulabilir.

PSİKODRAMA: Kendini daha iyi tanımak, başkalarını anlamak, psikolojik sorunlarını sahnesel etkileşim metoduyla görmek ve çözümlemek isteyenler için alanında uzman kişilerce uygulanan psikoterapi çalışmalarıdır.

 
     

web master: Kenan Halis

Çan Tiyatrosu Adres
Süleyman Sırrı  Cad. 12/6      06430 Sıhhiye ANKARA
Telefon: 505-741 41 97 -  312- 431 95 66  Fax:312- 431 95 66
E posta: info@cocuktiyatrosu.com -    kenanhalis@gmail.com